Return to Župne zajednice

Župni zbor

Župni zbor župe sv. Josipa Radnika postoji od osnutka župe 1968.  godine i najstarija je skupina s kontinuitetom u župnoj zajednici.
Prva voditeljica bila je gospođa Bara Brko uz asistenciju Ivana Sesara i povremenu pomoć fra Pere Džidaka.
Milosrdne sestre svetog Vinka Paulskog preuzimaju vodstvo zbora 1970. godine i ostaju voditeljice sve do siječnja 2006. godine kada sestre odlaze iz naše župne zajednice.
Sestrama ponekad u sviranju pomaže i župljanka Hedviga Kleković te župljanin Josip Bulat.
Nakon odlaska sestara , vodstvo zbora i sviranje na župnim misama preuzima vjeroučitelj Josip Bulat, a na blagdanskim i svečanim misama povremeno svira i župljanka Jelena Blašković.
Uz nju je također povremeno svirala i Dolores Šimunović, Ivana Juranović kao pratnja na gitari te  Silva Nemačić na violini.
Župni zbor trenutno vodi vjeroučitelj Josip Bulat, a članovi zbora okupljaju se na probama redovito jednom tjedno.