Return to Župne zajednice

Obiteljska zajednica

OBITELJSKI PASTORAL

Djelovanje obiteljskog pastorala usredotočeno je na izgradnju zajedništva između vjernika tj. obitelji i crkve. Susret obitelji je vrijeme u kojem se obitelj može posveteti evangelizaciji o Božjem planu za obitelj tj. proširenju svoje vjere s naglaskom na obiteljski život. Trajanje susreta je cca 2-2,5 h, a održava se nedjeljom u popodnevnim satima. Susret se odvija u skupini vjernika, pretežno bračnih parova, koji se kroz radionice upoznaju i obnavljaju svoju vjeru te razmatraju Biblijske tekstove. To nije klasično slušanje predavanja već aktivno sudjelovanje u radu svih članova koji u opuštenoj atmosferi i bez obzira koliko je tko obogaćen znanjem tj. naukom crkve, mogu bez ustručavanja izreći svoje mišljenje ili stav te postaviti pitanje ako za to osjete potrebu. Obiteljski pastoral namjenjen je svim obiteljima koje kroz rad na sebi mogu zajedno doživjeti vjeru, mogu prepoznati da su i one dio Kristovog tijela i uskrsnuća, približavajući se jedni drugima, približiti se Kristu te spoznati i prihvatiti put koji im je On namjenio kroz život. Budući da Sveti Otac ovu godinu proglašava godinom vjere, susreti će biti prožeti između ostaloga i tom tematikom. Smisao pastorala je da zajedno, kao obitelj, doživite vjeru i u svojim srcima otkrijete blago uskrslog Krista. Prepoznavanje činjenice da ste vi kao obitelj dio Božjeg plana i njegove nesebične ljubavi te da budete svjetlo ovome svijetu trudeći se svjedočiti svoju vjeru odgajajući svoju djecu u duhu te iste vjere i prihvaćanju Spasenja koje nam Krist nudi Da naučite čuti jedni druge kroz ljubav, milosrđe i praštanje te ojačate vašu međusobnu povezanost u obitelji. Ako želite živjeti ovo što ste predhodno pročitali odvojite svoje vrijeme za Boga sudjelujući u radu obiteljskog pastorala vaše župe, a Bog će vam, prema vlastitom obećanju, stostruko vratiti. Primite Njegov blagoslov!