Župa i župni ured

Uredovno vrijeme župnog ureda:

RADNIM DANOM:  11.00 – 12.00h i od 17.00 – 18.00h

NEDJELJOM, BLAGDANOM, I U HITNOJ POTREBI:
u vrijeme svetih misa

ili na tel: 044 / 742-725

Gdje se nalazimo?

Prikaz veće karte
SISAK – SV. JOSIP RADNIK
telefon/faks: 044/742 725
Velebitska 14, 44000 Sisak
svjosipradnik@gmail.com

 

Fratri u župi

župnik i gvardijan: fra Roko Bedalov, OFM Conv. . Alfa i omega župe i samostana, čovjek koji je uz fra Peru i pokojnog fra Nikolu stasao u župi, otišao i 4 godine kasnije opet se vratio da bi njom upravljao. fra Roko Bedalov dR 1.8.1980. – split pZ 8. 9. 1999. – Cres sZ 4. …

Pastoral braka i obitelji

SISAČKA BISKUPIJA POVJERENSTVO ZA PASTORAL BRAKA I OBITELJI Velebitska  14, 44 000 Sisak fra Roko Bedalov, povjerenik tel: 044 742 725 e-mail: pastoral.bio@gmail.com Povjerenik za pastoral Sisačke biskupije i voditelj zaručničke priprave za Sisački dekanat: Za sve informacije obratite se na biskupijski ordinarijat ili direktno povjereniku na broj telefona: 044.742.725 ili e-mail: pastoral.bio@gmail.com   Obiteljski …

Povijest župe i župna monografija

Povijest župe nije tako davna i duga u današnjim okvirima, ali je bogata i zanimljiva. Ivica Valent sastavio je župnu monografiju koju možete nabaviti u župi. U kratkim crtama: Pokušaje za dolazak franjevaca konventualaca na prostore Siska susrećemo već tridesetih godina 20. stoljeća, kada sisački župnik Borković 26. kolovoza 1930. na Provincijalat u Zagreb šalje …

Samostan sv. Antuna Padovanskog

Župne filijale

Župi Sv. Josipa Radnika osim kvarta u Sisku zvanog Galdovo i župne crkve sv. Josipa Radnika i samostana sv. Antuna Padovanskog pripadaju još naselja sa svojim crkvama – kapelicama 1. Hrastelnica sa crkvom Sv. Ilije Proroka 2. Palanjek – Sv. Filipa i Jakova 3. Tišina Erdetska – Presvetog Srca Isusovog