ruj. 20

Proslavljen početak nove školske godine

Dana 13. rujna, u našoj župi svetog Josipa Radnika

, proslavili smo zajedno sa Osnovnom školom Galdovo početak nove školske godine 2017./2018. svetom misom zaziva Duha Svetoga. Svetu misu predslavio je župnik fra Roko Bedalov koji je do sada predavao vjeronauk u toj školi. U homiliji je podsjetio na važnost odgovornosti i povjerenja tijekom osnovnoškolskog obrazovanja. U svetoj misi sudjelovali su svi učenici na čelu s ravnateljem, gospodinom Petrom Zelićem kao i s većinom nastavnika i učitelja.

Svetu misu glazbeno su animirali naši krizmanici, dok je novi nastavnik iz vjeronauka i župni vikar župe fra Ivan Marija Lotar, svirao. Na krizmanike je također pala odgovornost čitanja molitve vjernika, dok je nastavnički dio zajednice preuzeo sveta misna čitanja. Na početku svete mise, na čelu sa fra Vladimirom Vidovićem, župnim vikarom župe, zazvali smo silu Duha Svetoga kako bi nas pratila sve dane nove školske godine!